Prof. Dr. Mustafa Aydın Habertürk'te Yayınlanan Para Gündem Programına Katıldı

07 Mart 2022

 

Türkiye nerede duracak? Petrol fiyatları neden artıyor? Nakliye maliyetinin artması zam olarak mı yansıyacak? Ayçiçek yağında sıkıntı var mı? Buğday ihracatı yapabilecekler mi? Türkiye tarımda nasıl bir politika uygulamalı? Türkiye nasıl hareket etmeli? Savaş Türkiye- ABD ve AB ilişkilerine nasıl yansır? Savaş uzarsa Türkiye denge politikasını nasıl yürütecek? Gıda fiyatları neden artıyor? Ukrayna Devlet Başkanı Vladimir Zelenski: “Silahsız insanların bombalanmasını affetmeyeceğiz.”

Savaş piyasaları nasıl etkiliyor? Rusya- Ukrayna savaşı dünyayı nasıl etkileyecek? Rusya- Ukrayna savaşı gıdada krize neden olur mu? Gıda krizi yaşanır mı? Kim kazanacak, kim kaybedecek? Rusya- Ukrayna savaşı nasıl sona erecek? Rusya- Ukrayna savaşı sadece sınır ülkeleri mi etkileyecek? Savaşın sonunda Putin ve Zelenski ne kazanır, ne kaybeder? Yaptırımlar Putin’i durdurur mu? Bu savaş Rus lider Putin için stratejik bir hata mı? Rus askerleri Kiev’e ne kadar yakın? Savaşın küresel ekonomiye etkisi ne?

Habertürk Özel’de Ebru Baki sordu. Konukları; Habertürk Dış Politika ve Güvenlik Politika Yayın Koordinatör Çetiner Çetin, Haberturk.com Genel Yayın Yönetmeni Yavuz Barlas, Kadir Has Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mustafa Aydın, Eski Ekonomi Bakanı Prof. Dr. Işın Çelebi, Dragoman Strateji Başkanı Onur Erim ve Show Haber Editörü Cem Tekel yanıtladı.